LMZ12001EVAL
Simple Switcher 電源モジュール評価ボード、20Vin、1A
LMZ12001EVAL
ご注文はこちら
概要
特長
  • Integrated shielded inductor (inside module)
  • VIN = 4.5V to 20V
  • Precision enable UVLO - 4.5V
  • 1.8V output (output voltage is adjustable by changing 1 or 2 resistors)
  • Operates at full load up to 80°C ambient at 12V input
  • Efficiency
    • Up to 92% (LMZ14203/LMZ12003)
  • Thermal performance
    • θJA = 20°C/W
    • θJC = 1.9°C/W
  • Uses 0805 passives on front side for easy modification of values to match requirements
  • 1.705 in. x 3.03 in. (5.8 cm x 5.8 cm) 4-layer 1oz copper PCB
パワー モジュール (インダクタ内蔵)
LMZ12001 SIMPLE SWITCHER® 4.5V ~ 20V、1A DC/DC パワー モジュール
ダウンロード 字幕付きのビデオを表示 ビデオ
購入と開発の開始
評価ボード
LMZ12001EVAL/NOPB — Simple Switcher® Power Module 20Vin, 1A Eval Board
サポート対象の製品とハードウェア
在庫あり
制限:
TI.com で在庫切れ
TI.com で取り扱いなし