TPS60150EVM-359
TPS60150EVM-359 평가 모듈
TPS60150EVM-359
지금 주문하기
개요
The TPS60150EVM-359 facilitates evaluation of the TPS60150 150mA Charge Pump.
특징
  • 2.7V to 5.5 Input Voltage Range
  • Fixed output voltage of 5.0V
  • X2 Charge Pump
  • 1.5 MHz Charge Pump Frequency
  • Maximum Output Current: 150mA
  • Less than 290µA Quiescent Current at no load condition (Skip mode)
  • Hardware En/Disable Function
  • Built-in Soft Start
  • Thermal and Over Current Protection
DC/DC 컨버터
TPS60150 2x2 SON의 140mA, 5V 충전 펌프