DLP471TE está en proceso de ser discontinuado
open-in-new Comparar alternativas
Misma funcionalidad con diferente configuración de pines que el dispositivo comparado
Detalles del producto
DLP-S451 (FYN) 149 718.06 mm² 32.2 x 22.3
  • 0.47-inch diagonal micromirror array
    • 4K UHD (3840 × 2160) display resolution
    • 5.4µm micromirror pitch
    • ±17° micromirror tilt (relative to a flat surface)
    • Bottom illumination
  • High-Speed Serial Interface (HSSI) input data bus
  • Supports 4K UHD at 60Hz and full HD at 240Hz
    • 5.4µm micromirror pitch
    • Bottom illumination
The DLP471TE digital micromirror device (DMD) is a digitally controlled micro-electromechanical system (MEMS) spatial light modulator (SLM) that enables bright 4K UHD display systems. The TI DLP Products 0.47” 4K UHD chipset is composed of the DMD, DLPC7540 display controller, and DLPA100 Power and motor driver. The compact physical size of the chipset provides a complete system solution that enables small form factor 4K UHD displays.